امام حسین علیه السلام فرمودند:

عاجزترین مردم کسی است که نتواند دعا کند.

 

امام محمد باقر علیه السلام فرمودند:

خدا در روز قیامت نسبت به حساب بندگانش به اندازه عقلی که در دنیا به آنها داده است باریک بینی می کند.

 

امام علی علیه السلام فرمودند:

بزرکترین عیب آن است که آنچه را که مانند آن در خود توست عیب بشماری

 

امام حسین علیه السلام فرمودند:

جز به یکى از سه نفر حاجت مبر: به دیندار، یا صاحب مروت، یا کسى که اصالت خانوادگى داشته باشد.

 

امام حسین علیه السلام فرمودند:

هر یک از دو نفـرى که میان آنها نزاعى واقع  و یکـى از آن دو رضایت دیگرى را بجـویـد ، سبقت گیـرنـده اهل بهشت خـواهـد بــود.

 

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند.

                                        کنزالعمال ، ج‌ ۷، ص۲۲۵

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

 کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.                                                         بحار الانوار ، ج ۷۰، ص ۲۴۹

 

 امام رضا علیه السلام فرمودند:

به دیدن یکدیگر روید تا یکدیگر را دوست داشته باشید و دست یکدیگر را بفشارید و به هم خشم نگیرید.

 

امیر مومنان حضرت علی (علیه السلام) :

هر کس عاشق چیزی شود محبت آن چیز چشم و گوش او را از حقیقت کور می سازد پس شخص عاشق نگاه می کند با چشمی که سالم نیست و گوش می کند با گوشی که شنوائی درستی ندارد و شهوات پرده عقل او را پاره کرده.                 

نهج البلاغه خطبۀ 198

امام علی (علیه السلام) :

هر یک از شما وقتی وارد خانه ای شد به اهل آن سلام نماید و اگر کسی در خانه نبود باز هم سلام کند زیرا که خداوند حاضر است. و سوره قل هوالله را بخواند که فقر را از خانه بیرون ببرد . تحف العقول صفحۀ 110

از امیرالمومنین (ع) سوال شد:

دانشمند تر از همه مردم کیست؟ فرمود: کسی که سخن خیر و حکمت را از هر شخصی که شنید قبول کند و آن را به معلومات و دانش خویش بیفزاید.

خصال شیخ صدوق صفحۀ 6

امام علی (علیه السلام) :

در نامه خود به برخی از استاندارانش می فرمود: قلمهای خود را نازک بتراشید و سطر ها را به هم نزدیک کنید و زیادی کلمات را حذف کنید و در آوردن معانی صرفه جویی کنید و از زیاده روی بپرهیزید که اموال مسلمین تاب و تحمل زیاده روی را ندارد.

الحیاه جلد 2 صفحۀ 197

حضرت امام مجتبی سلام الله عليه فرمود:

تعجّب مى کنم از کسى که در فکر خوراک و تغذیه ی جسم و بدن است، ولى درباره ی تغذیه ی معنوى و روحى خود نمى اندیشد؛ پس از غذاهاى فاسد شده و خراب دورى مى کند و عقل و قلب و روح خود را کارى ندارد؛ هر چه و هر مطلب و برنامه اى به هر شکل و نوعى باشد، استفاده مى کند! منبع: بحارالانوار،جلد ۱،صفحه ۲۱۸

حضرت امام حسن مجتبی سلام الله عليه فرمود:

خلافت فقط از آنِ كسى است كه به سنّت رسول خدا صلى الله علیه و آله عمل نمايد و به طاعتِ خدا بپردازد؛ و به جان خودم سوگند كه ما اهل بیت نشانه هاى هدایت و جلوه هاى پرفروغ پرهیزگارى هستیم. منبع: تحف العقول،صفحه 233

حضرت علی (علیه السلام):

1- همراه میخواهی، خدا 2- دنیا می خواهی، عبرت از گذشتگان 3- رفیق می خواهی، نویسندگان عمل 4- کسب می خواهی، عبادت خداوند 5- مونس می خواهی، قرآن 6- موعظه می خواهی، مرگ و اگر مرگ کفایت نکرد آتش جهنم کفایت می کند.

نصایح صفحۀ 271

حضرت امام صادق سلام الله عليه فرمود:

کسی که قرآن رابخواند، ولی به آن عمل نکند، به آتش دوزخ دچار خواهد شد؛ چرا که گوئی در دنیا به تمسخر قرآن مشغول بوده است!

منبع: بحارالانوار،جلد11،صفحه 223

حضرت امام كاظم سلام الله عليه فرمود:          

خطر و ضرر علاقه به رياست براى مسلمان، بيش از دو گرگ درّنده اى است كه به گلّه گوسفندى كه چوپان ندارند حمله كنند.

منبع: وسائل الشّيعه،جلد 15،صفحه 350

امام باقر عليه السلام مى‏فرمايد:

اگر بخواهى خود را امتحان كنى كه در تو خيرى هست، به قلبت مراجعه كن، اگر عاشق اهل طاعت و دشمن اهل معصيتى در تو خير هست و خداوند دوستت دارد و اگر دشمن مردم مؤمنى و علاقه‏مند به اهل معصيت، در تو خيرى نيست و خداوند دشمن توست و مرد با همان است كه به آن علاقه‏مند است‏.

امام صادق عليه السلام از على بن الحسين عليه السلام روايت مى‏كند كه به امام باقر عليه السلام فرمود:

فرزندم! با پنج كس همنشين مباش و گفتگو مكن و رفيق راه مشو، من گفتم: پدر جان! آن‏ها كيانند به من معرفى كن.

فرمود: از همنشينى با دروغگو بپرهيز كه چون سراب است دور را به تو نزديك و نزديك را به تو دور مى‏كند، از رفاقت با فاسق بپرهيز؛ زيرا او تو را به يك خوراك يا كمتر از آن مى‏فروشد، با بخيل رفاقت مكن؛ زيرا او مال خود را به وقت سختى تو از تو دريغ كند، با بى‏خرد دوستى نداشته باش؛ زيرا مى‏خواهد به تو سود رساند، ضرر مى‏رساند، با كسى كه قطع رحم مى‏كند همنشين مباش؛ زيرا من او را در سه جاى كتاب خدا ملعون يافتم سوره محمد 23- 24، سوره رعد 25، سوره بقره 27.

امام باقر علیه السلام:

پيوند با خويشان، عملها را پاکيزه مي نمايد، اموال را افزايش مي دهد، بلا را دور مي کند، حساب آخرت را آسان مي نمايد، و مرگ را به تاخير مي اندازد.                                       بحارالانوار ، دار احياء الترا العربي ، ج 71، ص (111)

امام باقر علیه السلام:

سه چيز از خصلتهاي نيک دنيا و آخرت است: از کسي که به تو ستم کرده است گذشت کني، به کسي که از تو بريده است بپيوندي، و هنگامي که با تو به ناداني رفتار شود، بردباري کني.

بحارالانوار ، دار احياء الترا العربي ، ج 75، ص (173)

امام باقر علیه السلام:

تو را به پنج چيز سفارش مي کنم: اگر مورد ستم واقع شدي ستم مکن، اگر به تو خيانت کردند خيانت مکن، اگر تکذيبت کردند خشمگين مشو، اگر مدحت کنند شاد مشو، و اگر نکوهشت کنند، بيتابي مکن.

                                    بحارالانوار ، دار احياء الترا العربي ، ج 75، ص (167)

من وصيّته «عليه السلام» لكميل بن زياد:

يا كميل! لست واللّه متملقاً حتى أطاع ولاممنياً حتى لاأعصى ولا مائلاً لطعام الأعراب حتى انحل امرة المؤمنين وادعى بها. (تحف العقول صفحه 175)

در اين فراز از وصيت، حضرت از روش‏هاى متداول و معمولى كه اهل دنيا براى بدست‏آوردن حكومت و تحكيم و حفظ آن، به آنها متشبث مى‏شوند تبرّى مى‏جويد. تملق هميشه، در برابر صاحبان قدرت و سرمايه و مقام نيست. گاهى يك حاكم به آحاد ملت و حتى به افراد زيردست و مطيع نيز تملق مى‏گويد تا اين كه از او اطاعت كنند.

مى‏فرمايد: من آرزوها را در دل مردم زنده نمى‏كنم و آنان را با وعده‏هاى پوچ و توخالى سرگرم نمى‏كنم تا از من اطاعت كنند، و گرايش به خوراك ساده صحرانشينان نكرده و مثل آن غذا نمى‏خورم تا از اين طريق رياست و امارت مؤمنين را بدست گيرم. بايد توجه كرد كه اين جمله را كسى مى‏گويد كه ساده‏ترين طعام‏ها را ميل كرده، سخت‏ترين و دشوارترين شرائط را براى خود در زندگى انتخاب كرده بود. اما در عين حال مى‏فرمايد: من به خاطر حكومت، رياكارى و تظاهر نمى‏نمايم و اين مسأله براى ما، خيلى مهم است و بايد از آن درس بگيريم كه هدف و نيت ما خالص و الهى باشد و هر كار كه انجام مى‏دهيم، از متن شرع فقط براى خدا باشد. (شرح حدیث مقام معظم رهبری مدظله العالی)

من وصيّته «عليه السلام» لكميل بن زياد:

يا كميل! إفهم واعلم إنّا لانرخص في تركِ أداء الأمانة لأحدٍ من الخلق فمن روى‏ عنّا في ذلك رخصةً، فقد أبطل وأثم وجزاءُه النار بما كذب، اقسم لسمعت رسول اللّه (صلى الله عليه وآله وسلّم) يقول لي قبل وفاته بساعةٍ مراراً ثلاثاً: يا اباالحسن أدّ الأمانة إلى البرّ والفاجر فيما جلّ وقلّ حتى الخيط والمخيط.

(تحف العقول صفحه 175)

اداء امانت از نظر اسلام بسيار مهم است. حتى اگر چيز ارزان قيمتى نزد انسان امانت باشد، بايد در حفظ آن بكوشد و به صاحبش برگرداند خواه، آن شخص مؤمن باشد و خواه فاجر و حتى كافر. لكن بايد دانست كه امانت تنها امانت مالى نيست بلكه وظيفه‏اى كه به دوش ما است و يا اسرار ديگران كه نزد ما است همه امانت است و بايد از آن نگهدارى نمود. (شرح حدیث مقام معظم رهبری مدظله العالی).

من مواعظ النبي صلى الله عليه وآله وسلّم:
إيّاكم وتخشّع النّفاق وهو أن يُرى الجسد خاشعاً والقلب ليس بخاشع.
(تحف العقول صفحه 60)

مراد از خشوع در اين حديث، خشوع در مقابل خداوند است در حال نماز و دعاء و ذكر، اگر انسان طورى باشد كه وقتى كسى به او نگاه مى‏كند خشوع را در او احساس كرده و توّهم مى‏كند كه داراى قلب خاضعى است، اما در باطن هيچ خبرى نباشد، خشوع منافقانه است. از دعائى كه در صحيفه ثانيه سجاديه به اين مضمون نقل شده كه «اللهم ارزقني عقلاً كاملاً و... و لبّاً راجحاً» استفاده مى‏شود كه انسان لبّى دارد و قشرى، قشر او همين ظاهر و لُبّ او باطن وى مى‏باشد و اگر قشر ما راجح و خاشع و ذاكر باشد و لُبّ ما غافل و غرق در ماديات باشد بسيار مذموم است. پروردگارا به ما لبّ راجح روزى گردان. (شرح حدیث مقام معظم رهبری مدظله العالی).

من مواعظ النبي صلى الله عليه وآله وسلّم:
أبلغوني حاجة من لايستطيع إبلاغي حاجته، فإنه من أبلغ سلطاناً حاجة من لايستطيع إبلاغها ثبت اللّه قدميه على الصراط يوم القيامة.
                                                                                     (تحف العقول صفحه 47)

مراد از سلطان در روايات، شخص صاحب قدرت است. يعنى هركس كه در حوزه‏اى، مسئول كارى است و در حد خود قدرتى دارد مثل رئيس يك اداره يا قاضى يك دادگاه يا مسئول يك نهاد و غيره. بهرحال يك فرد صاحب قدرت در هر مرتبه‏اى كه باشد، همه افرادى كه حاجت و كارى با او دارند دستشان به وى نمى‏رسد و هركس كه مى‏تواند حوائج و مطالب مردم را به آن مسئول برساند پيامبر چنين ثواب بزرگى را به او وعده داده است (شرح حدیث مقام معظم رهبری مدظله العالی).

من مواعظ النبي صلى الله عليه وآله وسلّم:
الحوائجُ الى اللّه وأسبابها فَاطْلُبوها الى اللّه بهم فمن أعطاكموها فخذوها عن اللّه بصبر.
(تحف العقول صفحه 48)

در اين حديث نقش اسباب و علل طبيعى در مورد حوائج انسان به طور برجسته‏اى مورد توجه قرار گرفته است.
كلمه «بهم» با ضمير جمع ذوى‏العقول اشاره به اين دارد كه بسيارى از حوائج ما توسط انسان‏ها برآورده مى‏شود. لكن در عين آن كه انسان نيازهاى خود را از اسباب طبيعى (كه اكثراً انسان‏ها هستند) بدست مى‏آورد بايد در وراء آنها ذات اقدس الهى را ببيند و از او بداند. رفتن سراغ اسباب بى‏توجه به خدا، كار ناقصى است و رفتن در خانه خدا بى‏اعتناء به اسباب هم، كار ناقصى است، هر دو را بايد با هم جمع كرد و براى رسيدن به حوائج بايد از صبر كمك گرفت. (
شرح حدیث مقام معظم رهبری مدظله العالی).

من مواعظ النبي صلى الله عليه وآله وسلّم:
وقال رجلٌ اَوْصِنى، فقال صلى الله عليه وآله وسلّم: لاتَغضَب، ثم أعادَ عليه، فقال: لاتَغضَب، ثمّ قال: ليس الشّديد بِالصّرَعَةِ*، انّما الشديدُ الذي يَملكُ نفسه عند الغضبِ.
(تحف العقول صفحه 47)

مراد از لاتغضب قهراً عصبانى‏شدن خارج از اختيار نيست بلكه عصبانيت ارادى است يعنى عصبانيت را اعمال نكن، خشم خود را رها نكن. فرد قوى آن كسى نيست كه هنگام كشتى گرفتن و زورآزمايى افراد ديگر را به زمين مى‏زند بلكه كسى است كه هنگام خشم خود را نگه مى‏دارد. مراد از عصبانيت هم، تنها عصبانيت‏هاى زودگذر نيست بلكه شامل موردى هم مى‏شود كه انسان از شخصى خشمگين است، آنگاه او را در ميدان‏هاى مختلف زندگى تعقيب مى‏كند تا در فرصتى مناسب، انتقام خود را از او بگيرد. مهاركردن خشم و شهوت در همه زندگى اثر مى‏گذارد. (شرح حدیث مقام معظم رهبری مدظله العالی)                                                                

* صُرعه: زورآورى و به زمين‏زدن در مقام كشتى گيرى‏

حياءِ عقل آن است كه انسان از روى عقل احساس حياء كند، مثل حياء در هنگام ارتكاب گناه، و يا حياء در مقابل كسانى كه احترامشان لازم است و اين حياء، علم است يعنى رفتارى عالمانه مى‏باشد. و حياء جهل آن است كه از پرسيدن و يادگرفتن يا از عبادت‏كردن و امثال آن، حياء كند (مثل كسانى كه در بعضى محيطها، از نماز خواندن، خجالت مى‏كشند) و اين حياء، رفتارى جاهلانه است. (شرح حدیث مقام معظم رهبری مدظله العالی).

من مواعظ النبي صلى الله عليه وآله وسلّم:

ثلاثٌ من كنّ فيه استكمل خصال الإيمان: الذي إذا رضي، لم يُدْخِله رضاه في باطلٍ وإذا غَضِبَ لم يخرجه الغضب من الحقّ وإذا قدر لم يتعاط ما ليس له.

(تحف العقول صفحه 43)

معناى روايت، اين نيست كه ايمان در اين سه خصلت منحصر است، بلكه مراد اين است كه در هر كس، اين سه خصلت وجود داشته باشد، حاكى از اين است كه همه خصال ايمان، در او جمع است. چون هر يك از اينها متوقّف بر مجموعه‏اى از صفات نيك و كاشف از آنها است. خشنودى و محبت كسى او را به باطل نكشاند كه موجب شود به ناحق از آن شخص دفاع كند و همچنين غضب، او را به برخوردهاى غلط و خروج از حق نكشاند، و در هنگام قدرت، كارهايى را كه حق او نيست مرتكب نشود. (شرح حدیث مقام معظم رهبری مدظله العالی)

امام رضا علیه السلام فرمودند:

مَـن فـرّج عن مـومـن فـرّج الله عَن قَلبه یـَوم القیمة؛

هر کس اندوه و مشکلى را از مومنى بر طرف نماید خداوند در روز قیامت انـدوه را از قلبش بر طرف سازد.

(اصول کافى، ج 3، ص 268)

امام رضا علیه السلام فرمودند:

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَ حُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا؛

هیچ بنده ‏اى حقیقت ایمانش را کامل نمى ‏کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین‏ شناسى، تدبر نیکو در زندگى و شکیبایى در مصیبت‏ها و بلاها.

(بحار الانوار، ج 78، ص 339، ح1)

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته؛

همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

(مجمع‌ الزوائد علامه‌ هیثمى‌ ، ج‌ 9 ، ص‌ 132)

رسول اکرم صلی الله علیه واله :

امتم همواره در خیر و خوبی اند تا وقتی که یکدیگر را دوست بدارند، نماز را برپادارند، زکات بدهند و میهمان را گرامی بدارند...

امالی طوسی 1340/647

حضرت امام سجّاد سلام الله عليه فرمود:

دست نیاز به سوى مردم دراز کردن، سبب ذلّت و خوارى در زندگى و معاشرت خواهد بود، و نیز موجب از بین رفتن حیاء و ناچیز شدن شخصیت خواهد گشت به طورى که همیشه احساس نیاز و تنگ دستى نماید، و هرچه کمتر به مردم رو بیندازد و کمتر درخواست کمک نماید بیشتر احساس خودکفايی و بى نیازى خواهد داشت.

منبع : بحارالانوار،جلد ۷۵، صفحه ۱۳۶

رسول خدا (صلی الله علیه واله):

روزی شیطان در جلوی موسی (علیه السلام) ظاهر شد پس موسی (علیه السلام) به شیطان گفت کدام گناه است که چون فرزند آدم مرتکب آن میشود تو بر او مسلط میشوی شیطان گفت وقتی که از خود راضی باشد و عملهای خیر خود را بسیار شمارد و گناهانش در چشم او اندک نماید.

عین الحیوة صفحه 182

رسول خدا (صلی الله علیه واله):

کسی که به دنبال یادگیری علوم الهی و مسائل دینی اش اقدام کند مانند کسی است که روزها را روزه و شب ها را به شب زنده داری تا صبح پرداخته و آموختن یک مساله شرعی برای شخص بهتر از این است که به اندازه کوه ابوقبیس در راه خدا طلا انفاق نماید.

بحارالانوار جلد 1 صفحه 184

پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله ):

هرکس یک مساله شرعی از احادیث ما پیرامون حلال و حرام و مسائل دینی اش را بیاموزد خدای تعالی هزار گناه او را بیامرزد و شهری از طلا به وسعت دنیا برایش در بهشت بنا کند و به عدد هر مویی که در بدنش قرار دارد برایش حج مقبول می نویسند.

بحارالانوار جلد 1 صفحه 214

رسول خدا (صلی الله علیه واله):

بدترین مردم کسی است که آخرت خود را به دنیای خویش بفروشد و بدتر از او کسی است که آخرت خود را به خاطر دنیای دیگران از دست بدهد و تباه کند.

سخنان 14 معصوم جلد 4 صفحه 108

رسول خدا (صلی الله علیه واله) :

کسی که مومنی را بی جهت اذیت نماید پس مانند آن است که ده مرتبه مکه معظمه و بیت المعور را خراب کرده و هزار فرشته مقرب درگاه الهی را کشته است.

مستدرک الوسائل جلد 2 صفحه 103

رسول خدا (صلی الله علیه واله) :

هرکس مومنی را بیازارد پس بی گمان مرا اذیت کرده و هرکس مرا برنجاند گویا خدا را آزار رسانده است و هرکس خدا را اذیت کند چنانکه در تورات، انجیل، زبور و قرآن آمده از رحمت خداوند به دور است.

جامع السعادت جلد 2 صفحه 215

رسول خدا (صلی الله علیه واله):

قرض داری[بدهکار] که حقوق مردم را نپرداخته پس از مرگ در قبرش در غل و زنجیری از آتش است و جز پرداخت قرضش توسط وارثین چیزی غل و زنجیر را باز نمیکند.

نهج الفصاحه صفحه 391

رسول خدا (صلی الله علیه واله):

کسی که برای رفع نیاز برادر مومن خود کوشش نماید مانند این است که نه هزار سال خداوند متعال را عبادت نموده در حالی که روزها را روزه گرفته و شب ها را هم شب زنده داری نموده.

بحارالانوار جلد 74 صفحه 315

پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله)فرمودند:

هرگاه خداوند خیر بنده ای را بخواهد او را در امر دین و احکام و دستوراتش دانا و فهمیده می نماید.

امالی مفید صفحه 174

امام صادق علیه السلام فرمودند:

حضرت فاطمه علیها السلام به کسانى که از شما به زیارت سیدالشهدا علیه السلام روند نظر فرموده و از خداوند منّان براى ایشان هر خیر و خوبى را مسئلت مى‏ نمایند، مبادا در رفتن به زیارت آن حضرت بى رغبت باشید چرا که خیرى که در زیارت آن حضرت است بیشتر از آن است که بتوان احصاء و شمارش نمود.

منبع : کتاب کامل الزیارات باب 27

عن ابى عبد الله قال:

من اراد الله به الخیر قذف فى قلبه حب الحسین ( علیه السلام ) و زیارته و من اراد الله به السوء قذف فى قلبه بغض الحسین ( علیه السلام ) و بغض زیارته.

امام صادق (ع) فرمود:

هر کس که خدا خیر خواه او باشد محبت حسین (ع) و زیارتش را در دل او مى ‏اندازد و هر کس که خدا بدخواه او باشد کینه و خشم حسین (ع) و خشم زیارتش را در دل او مى‏ اندازد.

منبع : کتاب وسائل الشیعه ، ج 10 ص 388، بحار الانوار ، ج 98، ص76ش

قال ابو عبدالله ( علیه السلام ) :

لا تدع زیارة الحسین بن على علیهما السلام و مر أصحابک بذلک یمد الله فى عمرک و یزید فى رزقک و یحییک‏ء الله سعیدا و لا تموت الا شهیدا .

امام صادق (ع) فرمود :

زیارت امام حسین علیه السلام را ترک نکن و به دوستان و یارانت نیز همین را سفارش کن ! تا خدا عمرت را دراز و روزى و رزقت را زیاد کند و خدا تو را با سعادت زنده دارد و نمیرى مگر شهید.

منبع : کتاب وسائل الشیعه ، چ 10 ص335

قال الامام الصادق ( علیه السلام ) :
من سره ان یکون على موائد النور یوم القیامة فلیکن من زوار الحسین بن على ( علیهما السلام )
امام صادق (ع) فرمود :
هر کس دوست دارد روز قیامت ، بر سر سفره ‏هاى نور بنشیند باید از زائران امام حسین ( علیه السلام ) باشد.


منبع : کتاب وسائل الشیعه ، ج 10، ص 330، بحار الانوار، ج 98، ص 72.

من مواعظ علي بن الحسين (عليه السلام):

ابن آدم! إنّك لاتزال بخير ما كان لك واعظ من نفسك وما كانت المحاسبة من همّك وما كان الخوف لك شعاراً والحذر لك دثاراً.                                                                                           (تحف العقول صفحه 280)

گرچه انسان از موعظه ديگران بى‏نياز نيست، لكن موعظه‏اى كه از درون انسان برمى‏خيزد بهترين موعظه است، چون هركسى به صفات و عيوب خود از همه آگاه‏تر است. بايد همت انسان اين باشد كه خود را محاسبه كند. اگر ديگران ما را محاسبه نكنند، دليل نمى‏شود كه ما خود را محاسبه نكنيم. محاسبه، از لغزش‏هاى آينده انسان جلوگيرى مى‏كند. مراد از خوف، خوف از خدا و عذاب او و كردار بد انسان است نه ترس از مردم و قدرتهاى پوشالى. حذر، به معناى احتياط است لكن نه به اين معنا كه انسان دست از فعاليت بكشد بلكه بايد در ميدانهاى مختلف وارد شده اما همواره احتياط و پرهيز را رعايت كند كه معناى تقوا هم همين است.

منبع: شرح حدیث مقام معظم رهبری

www.leader.ir

پیامبر اكرم(صلی الله علیه وآله وسلّم) فرمودند:

روز غدیر خم با فضیلت ترین عید های امت من هست. و آن همان روزی است كه خداوند متعال نصب كردن برادرم علی بن ابی طالب (ع) را به من امر كرد تا علم هدایت امتم بعد از من باشد. و آن همان روزی است كه خداوند متعال دین را در آن روز كامل كرد و نعمت را بر امتم تمام كرد و به دین اسلام برای امتم راضی شد.

الغدیر –ج1-ص285

امام جواد (ع) می فرمایند:

بنده حقیقت ایمان را درک نمی کند مگر آنکه دین و احکام الهی را در همه جهات، درهمه تمایلات و هواهای نفسانی خود مقدم دارد و کسی هلاک و بدبخت نمی گردد مگر آنکه هواها و خواسته های نفسانی خود را بر احکام الهی مقدم نماید.

بحارالانوار ج 75 ص 80

 

 


امور فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات 


مدیریت امور فرهنگی یکی از زیر مجموعه ‏های معاونت دانشجویی و فرهنگی است که با اهداف ایجاد زمینه‏ های رشد و پیشرفت معنوی و فرهنگی، فراهم کردن بسترها و ساختارهای مورد نیاز فعالیت‏ های فرهنگی، تدوین برنامه‏ های فرهنگی متناسب با نیازهای پرسنل، ایجاد زمینه‏ های توسعه مهندسی فرهنگی، کمک به تدوین سیاست‏ های کلی فرهنگی دانشگاه به کمک شورای فرهنگی، حمایت از ایده ‏ها و طرح‏ های فرهنگی همکاران و ارائه راهکارهای علمی و عملی در برنامه‏ های متنوع فرهنگی شکل گرفته است.

شرح وظایف مدیر فرهنگی

1.       برنامه ريزي و نظارت بر اجراي هر چه بهتر مراسم پرفيض زيارت عاشورا به صورت هفتگي

2.       نظارت بر اجراي روزانه نماز جماعت ظهر و عصر

3.       برگزاري مسابقات فرهنگي مختتلف متناسب با مناسبت های ملی- مذهبی

4.       همکاری با ائمه جماعات شبکه، بیمارستان و سایر واحدهای زیر مجموعه در برگزاری فریضه نماز، پاسخگویی به سوالات شرعی پرسنل و در صورت لزوم مشاوره مذهبی

5.       پيگيري تشكيل جلسات شوراي فرهنگي و ستاد اقامه نماز در واحد مربوطه و حضور فعال آنها و پيگيري انجام مصوبات

6.       اهتمام به نكوداشت مناسبتها و مراسمهاي مذهبي و ملي

7.       برنامه ريزي جهت برگزاري مراسم مذهبي، ملي و بزرگداشت شعائر ديني و آذين بندي واحدها

8.       نظارت بر نمازخانه هاي واحد و برنامه ريزي جهت برگزاري هر چه بهتر نماز جماعت و ارتباط با امام جماعت ( يا ائمه جماعات در سطح واحد )

9.       پیگیری تجهیزات مورد نیاز نمازخانه های موجود در مراکز تابعه شبکه بهداشت

10.   ارتباط فعال و مناسب با دفتر نهاد نمايندگي ولي فقيه و معاونت فرهنگي دانشگاه و انعكاس فعالیت ها به واحدهای مذکور

11.   ايجاد رابطه مناسب بين مديران و كاركنان و مراجعين با برگزاري جلسات درون بخشي در موارد مورد نياز

12.   دريافت نظرات، پيشنهادات و انتقادات كاركنان و ارباب رجوع در زمينه هاي مختلف فرهنگی و استفاده و بهره برداري مناسب از آن و ارائه بازخورد مناسب به مسئولين مرتبط

13.   تهيه گزارشات دوره اي ( سه ماهه – شش ماهه و سالانه ) درخصوص اهم فعاليتها و اقدامات واحد مربوطه، موقعيتها و نو آوريها وارسال به دانشگاه

14.   پیگیری و اجری کلیه بخشنامه های مربوط به امور فرهنگي

15.   تهيه گزارش، فيلم و عكس از برنامه هاي انجام شده و نگهداري مستندات

 

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

مدرک

سمت

1

زهرا کاظمی

کاردان اتاق عمل

مسئول واحد

 

گرامیداشت روز ماما

به مناسبت گرامیداشت روز ماما، با همکاری واحد بهداشت خانواده و ستاد گسترش شبکه بهداشت ودرمان بوانات از ماماهای شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان  تقدیر به عمل آمد. در این مراسم که با حضور ریاست شبکه، معاون بهداشتی شبکه و مسئول واحد ستاد گسترش و بهداشت خانواده برگزار شد ابتدا ریاست شبکه ضمن تبریک روز ماما به نقش ماما در پیشبرد برنامه های بهداشتی و درمانی اشاره کرد و گفت:ماما وظیفه مهمی در مشاوره و آموزش بهداشت نه تنها برای زنان بلکه برای خانواده و جامعه دارد و برای آنها آرزوی موفقیت و سلامتی کرد. در ادامه مراسم دکتر لیلا حسامی "معاون بهداشتی شبکه" گفت:همه ساله پنجم ماه می به عنوان روز جهانی ماما است که شعار امسال"ماماها ، مادران و خانواده ها : همراه هم در طول زندگی" قرار داده شده است. وی افزود: درطرح تحول نظام سلامت، وظیفه مدیریت و راهبری زایمان طبیعی و کم خطر به ماما سپرده شده است و این نشان دهنده جایگاه والای مامایی است و دربحث تحول بهداشت و پزشک خانواده روستایی که 12 سال از عمر آن میگذرد ماما به عنوان یک عنصر کلیدی و اصلی تیم سلامت تعریف شده که پا به پای پزشک خانواده به انجام امور محوله می پردازدو علاوه بر وظیفه ارتقای سلامت مادران نقش بسیار مهمی در بهبود ارتقاء کیفی مراقبت های سایر گروههای هدف دارد. 

در راستای بزرگداشت روز ماما از پرسنل مامایی بیمارستان ولیعصر(عج) بوانات نیز تقدیر شد.در این مراسم که با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان وانات، مدیریت ومترون بیمارستان برگزار شدبا اهدای شاخه گل از ماماها تقدیرشد. 96/2/15

 

تجلیل از جانبازان شبکه بهداشت و درمان بوانات

به گزارش روابط عمومی، به مناسبت اعیاد شعبانیه و به پاس و گرامیداشت مقام والای جانبازی، مراسم تجلیل از جانبازان شبکه بهداشت و درمان بوانات در فتر ریاست شبکه برگزار شد.

در این مراسم خلیل دسترنج"رئیس شبکه بهداشت و درمان بوانات" با اشاره به اعیاد ماه شعبان بیان داشت: روز جانباز یادآور ایثار و از خودگذشتگی بزرگ جانباز عرصه تاریخ حضرت ابوالفضل است. ایشان نماد ایثارگری، ادب و احترام به خاندان نبوت است.

وی با اشاره به مقام والای جانبازان تاکید کرد: جانبازان، یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس هستند که امنیت و آسایش امروز ایران اسلامی، دستاورد تلاشها و فداکاری این عزیزان و شهدای گرانقدر میهن است. امروز اگر نام جمهوری اسلامی با عزت و افتخار در تمام دنیا میدرخشد مرهون صبر و استقامت و فداکاری جانبازان و ایثارگران است.

در ادامه مراسم از جانبازان شبکه بهداشت و درمان بوانات با اهدای شاخه گل و لوح تقدبر تجلیل شد.  96/2/11

 

قدردانی امام جمعه شهرستان از رئیس شبکه بهداشت و درمان بوانات

به گزارش روابط عمومی:شبکه بهداشت و درمان روز یک شنبه مورخ 3/8/94 میزبان نماز جماعت رابطین نماز سایر اداره ها و ارگانهای شهرستان بود که به امامت امام جمعه شهرستان اقامه گردید. حجت الاسلام زارع امام جمعه و رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان در سخنرانی ما بین نماز ظهر و عصر استناد به آیه ای از قرآن کریم، اقامه نماز و توجه به مسائل معنوی و فرهنگی را از ویژگی های بارز و مورد تاکید بیان نمود.

ایشان پس از اقامه فریضه ظهر و عصر به اتفاق رابطین نماز ادارات ازساختمان نمازخانه و دارالقرآن شبکه بازدید نمود و از تلاش و پیگیریهای سید محمد مهدی طباطبائی رئیس شبکه در این خصوص قدردانی نمود.

 

اقدامات انجام شده در هفته دفاع مقدس در شبکه بهداشت و درمان

اجرای مراسم صبحگاه مشترک سپاه با ادارت شهرستان و شرکت کارکنان و مسئولان شبکه بهداشت و درمان در این مراسم

برپائی ماکت دفاع مقدس در سالن شبکه بهداشت و درمان

آذین بندی محوطه و سالن شبکه بهداشت و درمان

نصب پوستر و بنر در جلو درب ورودی و سالن شبکه بهداشت و درمان در هفته دفاع مقدس

برپائی سنگر در جلو درب ورودی شبکه بهداشت و درمان

گلباران قبور شهدا درهفته دفاع مقدس  با حضور مسئولین ادارات شهرستان که با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه یک بار دیگر با شهدا و آرمانهای شهدا تجدید پیمان کردند.

پخش آهنگهای دوران دفاع مقدس از سیستم صوتی ستاد شبکه

پخش شیرینی در شبکه بهداشت و درمان به مناسبت هفته دفاع مقدس

غربالگری نمازگزاران در نماز جمعه مورخ 3/7/94

حضور کارکنان و مسئولین شبکه بهداشت و درمان در نمازجمعه 3/7/94

ویزیت رایگان مراجعه کنندگان، در خانه بهداشت قنات ابراهیم مرکز بهداشتی درمانی سرچهان شهرستان بوانات

تشکیل جلسه حلقه صالحین کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانات در هفته دفاع مقدس

 

مراسم بزرگداشت روز آزمایشگاه در شبکه بهداشت و درمان بوانات

همزمان با سی ام فروردین ماه 93 مصادف با تولد حکیم اسماعیل جرجانی و روز آزمایشگاه، به پاس زحمات پرسنل خدوم شاغل در مجموعه بهداشت و درمان بوانات، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و مدیر بیمارستان در جمع پرسنل آزمایشگاه حضور یافته و با اهدای هدیه و توزیع شیرینی از تلاش های شبانه روزی آنان تقدیر نمودند. در این برنامه تعدادی از پرسنل آزمایشگاه نیز دقایقی به بیان مشکلات موجود در حیطه کاری خود پرداختند. دکتر طباطبایی نیز در خصوص پیگیری رفع مشکلات در حد توان، قول مساعد دادند. تصاویر ...

 

حضور کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانان در راهپیمایی 22 بهمن 92

کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانات در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همنوا و همگام با سایر اقشار مردم عزیز کشورمان با حضور در راهپیمایی عظیم و باشکوه 22 بهمن سال 1392 با آرمان های بلند حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید پیمان نموده و فریاد مرگ خروشان بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را همچنان مشت آهنینی بر سر سردمداران کفر و استکبار فرود آوردند. تصاویر ...

 

گرامی داشت دهه فجر با اجرای برنامه های متنوع

در آستانه آغاز سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شورای فرهنگی شبکه بهداشت و درمان تشکیل جلسه داد. برگزاری مسابقه  تنیس روی میز، برپایی ایستگاه صلواتی، برگزاری مسابقه کتابخوانی، آذیین بندی فضای اداره و مراکز تابعه، پخش سرود های انقلابی از سیستم صوتی، برپایی ایستگاه سلامت در مصلّی نماز جمعه، دیدار با خانواده معظّم شهدای کارکنان، دیدار با ائمه جمعه بخش مرکزی و مزایجان، ایراد سخنرانی امام جماعت در خصوص انقلاب اسلامی و برنامه های متنوع دیگر از مصوبات این شورا بود که در ایام دهه فجر اجرا گردید. تصاویر ...

 

 شرکت مدیریت و کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانات در مراسم بزرگداشت نهم دی ماه

به مناسبت فرا رسیدن سالروز حماسه نهم دی و روز بصیرت، کارکنان و بسیجیان شبکه بهداشت و درمان بوانات همگام با سایر اقشار مردم ضمن شرکت در نشست بصیرت که در حسینیه امام صادق علیه السلام شهرستان برگزار شد در راهپیمایی خود جوش و پرشکوه این روز حضور یافتند. تصاویر ...

 

امام حسین علیه السلام و اربعین (doc)

 

دیدار رئیس شبکه و تنی چند از کارکنان با امام جمعه محترم شهرستان به مناسبت عید سعید غدیر... تصاویر مربوطه

در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیر و در راستای تکریم و تجلیل از علمای دینی، چهارشنبه مورخ 01/08/92 ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان بوانات به همراه تعدادی از کارکنان مجموعه از امام جمعه محترم شهرستان دیدار نموده و عید بزرگ غدیر را به ایشان و سایر علما و بزرگان دین تبریک گفتند. ایشان همچنین خواستار استفاده از راهنمایی ها و نظرات مثبت و سازنده آن عالم مذهبی جهت ارائه خدمات بهینه تر به مردم شریف شهرستان گردیدند.

 

ملاقات امام جمعه و مسئولین شبکه و بیمارستان با بیماران به میمنت دهه ولایت... تصاویر مربوطه

از برنامه های اجرا شده توسط واحد فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات در ایام شریف دهه ولایت و امامت ترتیب برنامه ملاقات با بیماران توسط امام جمعه شهرستان، امام جماعت شبکه، ریاست شبکه و مدیر بیمارستان و نیز دیدار و عرض تبریک به پرسنل خدوم بیمارستان و توزیع شیرینی و گل به پرسنل و بیماران بود. در این برنامه که در روز چهار شنبه مورخ 01/08/92 برگزار گردید، مسئولین مذکور ضمن بازدید و اهدای ادعیه قرآنی، برای سلامت همه بیماران دعا نموند.

 

ارائه خدمات بهداشتی، تغذیه ای و مشاوره مذهبی به مردم در روز عید غدیر... تصاویر مربوطه

پیرو مصوبه شورای فرهنگی شبکه و دستور ریاست محترم دانشگاه مبنی بر نسب چادر در میدان شهر و ارائه خدمات بهداشتی (چکاپ فشار خون، وزن و توصیه های تغذیه ای ) به منظور گرامیداشت روز عید غدیر، همکاران بهداشتی شبکه در روز پنجشنبه مورخ 02/08/92 مقارن با عید بزرگ غدیر با استقرار در میدان مرکزی شهر و برپایی چادر اقدام به ارائه خدمات مذکور نمودند. همچنین حجت الاسلام خسروی امام جماعت محترم شبکه با حضور خود به ارائه مشاوره مذهبی نیز پرداختند.

 

اهدای هدیه به مزدوجین مزین به نام مبارک علی (ع) به بهانه عید غدیر ...تصاویر مربوطه

با همکاری پایگاه مقاومت حضرت ولیعصر (عج) شبکه بهداشت و درمان بوانات، به یمن فرا رسیدن عید آسمانی غدیر و گرامیداشت مقام و منزلت حضرت علی بن ابیطالب (ع) به دو نفر از زوجینی که جهت انجام مشاروه پیش از ازدواج مراجعه نموده بودند و نام آنها مزین به نام مبارک علی بوده و یا در زمره سادات بزرگوار قرار داشتند، با حضور ریاست شبکه و امام جماعت شبکه هدیه ای به همراه یک دعای جیبی و کتابچه سیب سرخ با موضوع پیام مودت، رحمت و آرامش تقدیم شد.

تصاویر مربوط به مسابقه غدیر

تصاویر مربوط به تشکیل شورای اقامه نماز

تصاویر مربوط به برگزاری زیارت عاشورا

 فضیلت و اعمال روز عید غدیر

عید قربان -جشن تقرب عاشقان حق

اعمال شب و روز عرفه

مناسبت های فرهنگی- نیمه اول سال 92

 

تبریک سال نو به همکاران

به گزارش روابط عمومی در روز چهارشنبه مورخ 27/12/1393 به مناسبت فرا رسیدن سال نو، نشست صمیمانه ای با حضور آقای دکتر طباطبائی رئیس شبکه ، آقای اسماعیل ملک مکان معاون اجرائی ، و کلیه کارکنان شبکه بهداشت برگزار شد.

در ابتدای این دیدار آقای دکتر طباطبائی پیشاپیش عید نوروز و آمدن سال نو را به همکاران تبریک گفتند و اظهار امیدواری کردند که این سال و سال های آینده دوران شادی و آسودگی خاطر و بهبود کارها و پیشرفت در طریق اخلاق و معرفت باشد.

سپس آقای ملک مکان معاون اجرائی هم پيشاپيش سال جديد را به همكاران تبریک گفته و برای همه آرزوی موفقیت کردند .

در پایان همکاران حاضر در جلسه نیز در سخنان کوتاهی ضمن تبریک سال نو، و توفیق بیشتر همکاران در جهت نیل به اهداف و وظایفی که بر عهده دارند را از درگاه باریتعالی مسئلت نموده و از زحمات بی دریغ آقای دکتر طباطبائی و آقای ملک مکان تشکر نمودند. 

 

برگزاری جلسه آموزشی راه های کسب آرامش

در جلسه آموزشی که روز یکشنبه مورخ 21/02/93 با حضور پرسنل ستادی و محیطی مجموعه برگزار گردید، حجت الاسلام و المسلمین خسروی امام جماعت نمازخانه شبکه، در خصوص راه های کسب آرامش معنوی از منظر قرآن و احادیث سخنرانی نموده و در پایان به سؤالات حضار پاسخ دادند. این جلسه بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در سالن شماره 2 شبکه بهداشت و درمان بوانات برگزار گردید. تصاویر ...

 

آموزش های فرهنگی - نیمه اول سال 92

 

اطلاعیه برگزاری اردوی خانوادگی فرهنگی تفریحی

به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان و میلاد با برکت حضرت صاحب العصر و الزمان( عج الله تعالی فرجه شریف) واحد فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات اقدام به برگزاری اردوی خانوادگی فرهنگی- تفریحی یک روزه همراه با برنامه های فرهنگی متنوع به مقصد تفرجگاه قصر یعقوب خرمبید (پنجشنبه 22 خرداد ماه 93) می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

 

برگزاری اردوی خانوادگی تفریحی- ورزشی

اردوی خانوادگی تفریحی و ورزشی نیمروزی با هدف ایجاد روحیه تعاون و همکاری و نهادینه کردن فرهنگ ورزش در جهت تحقق شعار ملی هفته سلامت سال 93 تحت عنوان «یک عمر سلامت با خود مراقبتی» در عصر روز یکشنبه مورخ 14/02/93 در دامنه کوه های سر به فلک کشیده بوانات (منطقه بدره) برگزار شد اما علی رغم زحمات دست اندرکاران این اردو به ویژه واحد آموزش سلامت شبکه، شرایط جوی نامساعد مانع از حضور گسترده تر همکاران شد. در این اردو با طبخ غذای سنتی و سالم آش رشته از شرکت کنندگان، پذیرایی عصرانه به عمل آمد. تصاویر ...

سفر سیاحتی- زیارتی مشهد مقدس

اردوهای فرهنگی تفریحی - نیمه اول سال 92

 

تشکیل اولین جلسه فرهنگی در سال 94

اولین جلسه شورای فرهنگی در سال 94 پس تلاوت آیاتی از قران کریم با حضور اعضاء در تاریخ مذکور برگزار گردید. در این جلسه ابتدا دکتر طباطبائی ضمن تبریک سال جدید فرا رسیدن ایام ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) مطالبی را بیان نمودند سپس اقای ملک مکان کارشناس فرهنگی سابق با هدف توجیه کارشناس فرهنگی جدید در خصوص گرامیداشت هفته زن ، روز مرد برگزاری اردوهای تفریحی ، زیارتی عنوان نمودند و خواستار همفکری اعضاء در اجرای بهینه برنامه های فرهنگی شدند. پس از بحث و تبادل نظر مصوبات ذیل اتخاذ گردید. تصاویر.....

 

تشکیل شورای فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات

جلسه شورای فرهنگی مجموعه بهداشت و درمان بوانات با هدف استفاده از خرد جمعی در برنامه ریزی مناسبت های مذهبی پیش رو از جمله ولادت باسعادت حضرت فاطمه سلام الله علیها و روز زن و ولادت امام علی علیه السلام و روز مرد در تاریخ 30/01/93 و با حضور اکثریت اعضای شورا و حضور حجت الاسلام خسروی امام جماعت نمازخانه شبکه برگزار گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الهی تلاوت شد و پس از آن دبیر جلسه ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از حضور اعضاء، گزارش مختصری از وضعیت تشکیل جلسات و مصوبات شورا در سال 92 ارائه نمود و پس از آن در زمینه برنامه های فرهنگی از اعضا نظرخواهی شد. از عمده ترین مصوبات جلسه مذکور، اهدای هدیه با همه کارکنان زن شاغل در ستاد شبکه، برگزاری مسابقه، سخنرانی ائمه جماعات شبکه و بیمارستان بین نماز ظهرین با موضوع تفسیر حدیث کساء، ارسال پیامک تبریک ویژه روز زن و مرد به همکاران، برگزاری اردو و ... را می توان نام برد. تصاویر ...

 

تشکیل جلسه شورای فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات در آستانه دهه فجر

ششمین جلسه شورای فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات در 8 بهمن ماه 92 با حضور سرپرست شبکه و سایر اعضا تشکیل گردید. با توجه به پیش رو بودن ایام الله دهه فجر و پیرو دستور ریاست محترم دانشگاه در خصوص انجام بهینه برنامه های ابلاغ شده در دهه پرفروغ فجر، با استفاده از نظرات اعضا مصوبات متنوعی اتخاذ و جهت ابلاغ به واحدهای زیرمجموعه ابلاغ گردید. فضاسازی مطلوب اداره، انجام ویزیت رایگان در مراکز بهداشتی درمانی، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی، دعوت به حضور حماسی و پرشکوه پرسنل در نماز جمعه و راهپیمایی 22 بهمن ماه، دیدار با ائمه جمعه، دیدار با خانواده معظم شهداء، ارائه خدمات بهداشتی و مشاوره ای در ایستگاه سلامت مستقر در مصلی نماز جمعه در 18 بهمن و ... از جمله مواردی بود که مصوب گردید و جهت اجرا به مسئولین امر ارسال گردید. تصاویر ...

 

جلسات فرهنگی-  نیمه اول سال 92

 

 

 

جهت اطلاع از آئین نامه ثبت نام بیستمین جشنواره قرآن و عترت

اینجا کلیک کنید

 

برندگان مسابقه حفظ 40 حدیث:

ستاد اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان بوانات با همکاری حجت الاسلام خسروی امام جماعت نمازخانه شبکه اقدام به برگزاری مسابقه حفظ چهل حدیث جهت کارکنان شاغل در واحدهای ستادی و پشتیبانی شبکه نموده است. بدین صورت که هر هفته به تناوب یک حدیث از 14 معصوم علیهم السلام جهت حفظ و بهره برداری از کلام گهربار ائمه بزرگوار انتخاب و بین شرکت کنندگان توزیع می گردد که تا پایان دی ماه 93 افراد شرکت کننده موفق به حفظ  35 حدیث ارزشمند گردیده اند. آزمون صحت حفظ طی 4 مرحله (هر بار بعد از حفظ 10 حدیث) برگزار می گردد که تا کنون 3 مرحله آزمون برگزار گردیده (تصاویر ...) و به 3 نفر از برندگان هدایایی اهدا گردیده است. اسامی برندگان سه مرحله اول عبارت است از:

1.       خانم زهرا معدلی (برنده حفظ 10 حدیث اول)

2.       خانم مریم آسیایی (برنده حفظ 10 حدیث دوم)

3.       خانم آسیه اسدالهی (برنده حفظ 10 حدیث سوم)

برندگان مسابقات دفاع مقدس و حماسه عاشورا

واحد فرهنگی و اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان بوانات در مناسبت های هفته دفاع مقدس و نیز ایام اربعین حسینی دو مسابقه کتابخوانی با موضوعات مذکور جهت کلیه کارکنان مجموعه تحت پوشش برگزار نمود که این مسابقات به صورت غیر حضوری و از طریق وب سایت شبکه بهداشت و درمان بوانات برگزار گردید. اسامی برندگان به تفکیک مسابقه به شرح ذیل اعلام می گردد. جوایز برندگان طی برنامه ای در نمازخانه شبکه با حضور رئیس شبکه و امام جماعت نمازخانه اهدا می گردد.

برندگان مسابقه حماسه عاشورا:

1.       آقای جواد رستاد (پرسنل انتظامات شبکه)

2.       خانم نجمه ابطحی (مسئول روابط عمومی شبکه)

3.       خانم طیبه میرزایی (بهورز خانه بهداشت فنجان)

برندگان مسابقه دفاع مقدس:

1.       خانم نجمه ابطحی (مسئول روابط عمومی شبکه)

2.       آقای عبدالرضا نعمت الهی (کارشناس مسئول آزمایشگاه بیمارستان)

برگزاری مسابقه «حماسه عاشورا» توسط واحد فرهنگی و ستاد اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان بوانات

ضمن عرض تسلیت و تعزیت فرا رسیدن اربعین حسینی، واحد فرهنگی و اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان بوانات در راستای آشنایی همکاران عزیز با عاشورا و اثرات آن، ضعف های مردم در مجلس عزاداری، شعارهای عاشورا و اینکه چرا باید نام حسین بن علی علیه السلام زنده بماند، اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوعات مذکور می نماید. جهت شرکت در مسابقه اینجا را کلیک نمایید.

 

جهت شرکت در مسابقه دفاع مقدس اینجا را کلیک کنید.

 

کسب چند مقام برتر در نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه توسط کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانات

کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانات با شرکت در بخش کتبی نوزدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت مرحله دانشگاهی موفق به کسب چند مقام برتر گردیدند. آقای اسماعیل ملک مکان و خانم فاطمه اسدالهی به ترتیب حائز مقام اول و پنجم در رشته ترجمه و مفردات و خانم مریم آسیایی و آقای علی خسروی به ترتیب حائز مقام دوم و پنجم در رشته احکام در بخش کارکنان گردیدند.

 

اعلام برندگان مسابقه مهدویت

به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف واحد فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات اقدام به برگزاری مسابقه غیرحضوری مهدویت جهت کلیه کارکنان مجموعه نمود. طی مراسمی با در نمازخانه شبکه با حضور حجت الاسلام خسروی امام جماعت و سایر نمازگزاران با قید قرعه 2 نفر از شرکت کنندگان به عنوان برنده انتخاب شدند و جوایزی به آنان اهدا شد.

اسامی برندگان مسابقه مهدویت:

1.       سید نورالدین آهویی (پرسنل انتظامات بیمارستان)

2.       محسن دهقان حسامپور (راننده شبکه بهداشت)

برگزاری مسابقه آقتاب مهر ویژه کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانات

واحد فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات به مناسبت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، مسابقه الکترونیکی آفتاب مهر (پرسش ها و پاسخ های مهدوی) را برگزار می نماید. علاقمندان می توانند جهت دریافت منبع و شرکت در مسابقه به لینک ذیل مراجعه نمایند. آخرین مهلت شرکت در مسابقه 31/03/93 می باشد.

جهت دریافت منبع مسابقه اینجا را کلیک کنید.

توجه:  زمان شرکت در مسابقه به پایان رسیده است.

 

-------------------------------------------

مسابقه همسران آسمانی

واحد فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات با همکارای امور بانوان شبکه به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه سلام الله علیها و حضرت علی علیه السلام (روز زن و روز مرد) اقدام به برگزاری مسابقه ای تحت عنوان «همسران آسمانی» نموده است. همکاران می توانند به صورت الکترونیکی در مسابقه شرکت نموده و یا نسخه چاپی سؤالات را پاسخ داده و حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه به واحد بهداشت خانواده (خانم رجایی) تحویل نمایند.

جهت شرکت در مسابقه اینجا را کلیک کنید.

جهت دریافت نسخه چاپی سؤالات مسابقه اینجا را کلیک کنید.

 ---------------------------------

اعلام برندگان مسابقه کتابخوانی «از حسین علیه السلام تا مهدی عجل الله تعالی فرجه»

برندگان مسابقه کتابخوانی از حسین علیه السلام تا مهدی عجل الله تعالی فرجه طی مراسم قرعه کشی در نمازخانه شبکه بهداشت و درمان بوانات با حضور حجت الاسلام خسروی و همزمان با تعیین برندگان مسابقه آخر ماه محتو.ای سخنرانی امام جماعت، مشخص گردید. این مسابقه به صورت مجازی در روزهای 19 تا 21 اسفندماه 92 به مدت 3 روز ویژه کلیه کارکنان مجموعه بهداشت و درمان بوانات از طریق وب سایت شبکه مذکور برگزار گردید و بیش از 60 نفر کتاب مسابقه را به صورت رایگان دریافت و مطالعه نمودند. در نهایت از بین کسانی که به تمام سؤالات پاسخ صحیح داده بودند به قید قرعه به یکی از خواهران و یکی از برادران جوایز ارزنده ای اهدا گردید.

برندگان مسابقه:  آقای اسکندراحمدی،  خانم مریم آسیایی، تصاویر ...

 --------------------------------

جهت شرکت در آزمون مجازی مسابقه کتاب "از حسین (ع) تا مهدی (عج)"  لطفا اینجا را کلیک کنید!

 مدت زمان شرکت در آزمون تمام شده است.

 -------------------------------------------------

 

مسابقه ورزشی تنیس روی میز در ایام دهه مبارک فجر

همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و سی و پنجمن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، واحد فرهنگی شبکه بهداشت شهرستان بوانات اقدام به برگزاری مسابقه تنیس روی میز ویژه کارکنان در دو گروه برادارن و خواهران نمود و به سه نفر از برترین های هر گروه جوایزی اهداء گردید.

نفرات اول تا سوم برادران:

1-      کرامت دارابی

2-      اسماعیل ملک مکان

3-      مجید لطیف

نفرات اول تا سوم خواهران:

1-      مرجان یغمایی

2-      اعظم رجایی

3-      فاطمه اسد اللهی

لازم به ذکر است که هزینه تهیه جوایز  توسط رییس شورای اسلامی شهرستان تامین گردید، که بدینویسیله از ایشان تقدیر و تشکر به عمل می آید. تصاویر ...

 

تمدید مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی

به اطلاع کارکنان محترم شبکه بهداشت و درمان بوانات، مراکز تابعه و بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) می رساند زمان ثبت نام در مسابقه کتاب خوانی از حسین (ع) تا مهدی (عج) تا 17 اسفند ماه تمدید شد. متقاضیان می توانند جهت ثبت نام و دریافت کتاب (رایگان) به واحد فرهنگی شبکه بهداشت مراجعه نمایند. آزمون به صورت اینترنتی در روزهای 19 تا 21 اسفند ماه از طریق لینک فرهنگی وب سایت شبکه بهداشت و درمان بوانات به آدرس http://bavan.sums.ac.ir/shabakeh/setad/farhangi.html برگزار خواهد گردید و به 3 نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا
می گردد/.

مسابقه کتابخوانی از حسین (ع) تا مهدی (عج)

با تبریک دهه مبارک فجر و فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مسابقه کتابخوانی با موضوع از حسین(ع) تا مهدی (عج) توسط واحد امور فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات برگزار می گردد. اطلاعات بیشتر ...

طرح حفظ چهل حدیث

واحد فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات با همکاری ستاد اقامه نماز شبکه بهداشت اقدام به برگزاری طرح چهل حدیث نموده است. همکاران محترم می توانند در صورت تمایل، تا پایان آذرماه با مراجعه حضوری و یا ارائه فرم تکمیل شده تقاضای ثبت نام، در طرح مذکور مشارکت نموده و ضمن استفاده از برکات معنوی و بهره گیری از کلام معصومین علیهم السلام در تمام مراحل زندگی، از هدایای در نظر گرفته شده نیز بهره مند گردند. جهت کسب اطلاعات بیشتر لینک روبرو کلیک نمایید. اطلاعات بیشتر ...

اسامی برگزیدگان مسابقه فرهنگی غدیر

به اطلاع شرکت کنندگان در مسابقه غدیر می رساند، آئین قرعه کشی انتخاب برگزیدگان برگزار و افراد ذیل به عنوان برندگان مسابقه انتخاب گردیدند.

1. خانم نجمه ابطحی

2. خانم مریم آسیایی

3. آقای جواد آقا حسینی

4. خانم نجمه محمدجانی

5. آقای عبداله مرادی

6. خانم مریم بذرافشان

افراد مذکور می توانند در ساعات اداری جهت تحویل هدایای خود به واحد فرهنگی شبکه مراجعه نمایند.

مسابقه غدیر :

- اطلاعیه مسابقه غدیر

- بنر مسابقه غدیر

- سوالات مسابقه غدیر

مسابقات فرهنگی- نیمه اول سال 92

مسابقه غدیر ... تصاویر مربوطه

 

 

 

 

اوقات شرعی به افق بوانات در سال 93

 

برندگان مسابقه حفظ 40 حدیث:

ستاد اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان بوانات با همکاری حجت الاسلام خسروی امام جماعت نمازخانه شبکه اقدام به برگزاری مسابقه حفظ چهل حدیث جهت کارکنان شاغل در واحدهای ستادی و پشتیبانی شبکه نموده است. بدین صورت که هر هفته به تناوب یک حدیث از 14 معصوم علیهم السلام جهت حفظ و بهره برداری از کلام گهربار ائمه بزرگوار انتخاب و بین شرکت کنندگان توزیع می گردد که تا پایان دی ماه 93 افراد شرکت کننده موفق به حفظ  35 حدیث ارزشمند گردیده اند. آزمون صحت حفظ طی 4 مرحله (هر بار بعد از حفظ 10 حدیث) برگزار می گردد که تا کنون 3 مرحله آزمون برگزار گردیده (تصاویر ...) و به 3 نفر از برندگان هدایایی اهدا گردیده است. اسامی برندگان سه مرحله اول عبارت است از:

1.       خانم زهرا معدلی (برنده حفظ 10 حدیث اول)

2.       خانم مریم آسیایی (برنده حفظ 10 حدیث دوم)

3.       خانم آسیه اسدالهی (برنده حفظ 10 حدیث سوم)

 

میزبانی اقامه نماز جماعت رابطین نماز ادارات شهرستان توسط شبکه بهداشت و درمان

ستاد اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان بوانات در روز یکشنبه 07/10/93 میزبان اقامه نماز جماعت رابطین نماز ادارات شهرستان بود. این برنامه معنوی در جهت تکریم، تجلیل و ترویج این فریضه مؤکد الهی و استفاده از تجارب معنوی سایر فعالین امر نماز به امامت حجت الاسلام زارع امام جمعه شهرستان و حضور بیش از 13 نفر از رابطین نماز ادارات شهرستان بوانات برگزار گردید. تصاویر ...

 

بازدید نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه از نمازخانه ها و فعالیت های اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان بوانات

حجت الاسلام خادمی کارشناس دینی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز سه شنبه مورخ 13/03/93 با حضور در شبکه بهداشت و درمان بوانات ضمن بازدید از نمازخانه های مجموعه شبکه و بیمارستان، به بررسی وضعیت اقامه نماز جماعت و فعالیت های صورت گرفته در راستای اقامه این فریضه معنوی پرداختند. ایشان ضمن ابراز رضایت از فعالیت های امام جماعت و شورای اقامه نماز شبکه، به استماع نظرات رئیس شبکه و حجت الاسلام خسروی مبلّغ و امام جماعت مرکز پرداختند و از فعالیت ها و اهتمام مسئولین مربوطه تشکر نمودند و با توجه به عدم وجود نمازخانه اختصاصی و کمبود فضای اقامه نماز، در زمینه حل مشکل اعتبار احداث نمازخانه قول مساعد دادند. حجت الاسلام خادمی در نماز جماعت ظهر و عصر شبکه شرکت نموده و به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی دقایقی در بیان ویژگی های شخصیتی حضرت امام خمینی (ره) به سخنرانی پرداختند. تصاویر ...

میزبانی شبکه بهداشت و درمان بوانات در اقامه نماز جماعت

در راستای ترویج فریضه معنوی نمازجماعت در سطح ادارات و تکریم این فریضه مؤکد الهی، شبکه بهداشت و درمان بوانات روز یکشنبه مورخ 25/03/93 میزبان اقامه نماز جماعت به امامت حجت الاسلام و المسلمین زارع امام جمعه شهرستان با حضور تعدادی از رؤسا و رابطین نماز ادارات شهرستان و پرسنل ستادی و محیطی شبکه در نماز خانه اداره مذکور بود. پس از اقامه نماز ظهر و عصر سرپرست شبکه بهداشت و درمان ضمن تشکر از اداراتی که در اجرای برنامه های هفته سلامت با این مرکز همکاری داشتند لوح تقدیر ریاست دانشگاه را توسط امام جمعه به آنان تقدیم نمود. همچنین از زحمات خبرنگاران زحمتکش شهرستان در پوشش خبری هفته سلامت تقدیر به عمل آمد. تصاویر ...

آیین غبارروبی نمازخانه شبکه بهداشت و درمان بوانات برگزار شد

در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، آیین حسنه و ارزشمند غبارروبی و عطرافشانی نمازخانه شبکه بهداشت و درمان بوانات با حضور مسؤولان و کارکنان این اداره برگزار شد. تصاویر ...

 

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در نمازخانه شبکه بهداشت در طول ماه مبارک رمضان بعد از اقامه نماز ظهرین با حضور حجت الاسلام خسروی

برنامه محفل انس با قرآن کریم، از ابتدا تا پایان ماه مبارک رمضان، هر روز بعد از نماز ظهرین در نمازخانه شبکه بهداشت و درمان بوانات برگزار می شود. این برنامه توسط امور فرهنگی و ستاد اقامه نماز شبکه، همه روزه تا پایان ماه مبارک رمضان با حضور حجت الاسلام خسروی همراه با تفسیر موضوعی، بیان نکات اخلاقی، آموزش تجوید برخی حروف نماز، و قرائت چند سط قرآن توسط همه شرکت کنندگان از ساعت 14:15 تا 14:45 دقیقه عصر  در نمازخانه برگزار می شود. تصاویر ...

 

گرامیداشت سالروز ولادت با سعادت حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام

میلاد مظهر علم و عزت و عدالت و سخاوت و شجاعت اسد الله الغالب، علی بن ابیطالب علیه السلام با نصب پلاکارد تبریک، آذین بندی و چراغانی نمودن فضای اداره، توزیع شیرینی و اهدای دو هدیه به قید قرعه به دو نفر از پرسنل مرد در نمازخانه شبکه بهداشت و درمان بوانات گرامی داشته شد. تصاویر ...

 

 مرثیه سرایی در شهادت امام موسی کاظم علیه السلام

در روز یکشنبه 25 رجب مصادف با چهارم خردادماه به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت هفتمین پیشوای شیعیان جهان باب الحوائج امام موسی کاظم علیه السلام، طی مراسمی مابین نماز ظهرین در نمازخانه شبکه با ذکر مرثیه سرایی به بیان فضایل معنوی و آن شخصیت بزرگوار پرداخته شد.

 

اعطای مرخصی تشویقی به پرسنل معتکف

همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد مولای متقیان امام علی علیه السلام و آغاز ایام البیض و اعتکاف، تعدادی از همکاران مجموعه بهداشت و درمان بوانات نیز در این مراسم معنوی شرکت نموده و روح خود را از آلودگی های روزمره گی دنیایی در زلال معرفت کبریایی شستشو دادند. به همین منظور و در راستای تکریم، ترویج و تشویق فرهنگ معنوی اعتکاف، بنا به پیشنهاد امام جماعت و موافقت رئیس شبکه، یک روز مرخصی تشویقی جایگزین مرخصی استحقاقی معتکفین شرکت کننده در مراسم مذکور منظور گردید.

 

مزین شدن نمازخانه شبکه بهداشت و درمان بوانات به محراب نماز

با پیگیری های شورای اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان بوانات و راهنمایی های حجت الاسلام و المسلیمن حاج آقا خسروی امام جماعت نمازخانه شبکه، با هدف جذابیت بیشتر فضای فیزیکی نمازخانه طرح ساخت، رنگ آمیزی و آیه نویسی محراب نماز با تأمین هزینه توسط یک خیر به مرحله اجرا درآمد. تصاویر ...

 

تجهیز نمازخانه مرکز بهداشتی درمانی کره ای

با پیگیری های صورت گرفته از ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تجهیزات مورد نیاز 2 نمازخانه مراکز  بهداشتی درمانی مزایجان و کره ای تأمین و در مراکز مذکور مستقر گردید به گزارش رابط اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان بوانات، نمازخانه مرکز مزایجان و کره ای جهت استفاده کارکنان و ارباب رجوع به ترتیب در آذر و بهمن ماه 1392 با حضور ائمه جمعه بخش های مربوطه، بخشدار، رئیس شبکه و تعدادی از کارکنان همراه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر رسماً به بهره برداری رسید. حجت الاسلام طلایی امام جمعه بخش سرچهان ضمن تقدیر از پیگیری های صورت گرفته توسط مسئولین شبکه بهداشت در راستای احداث و تجهیز نمازخانه، سخنانی مبنی بر تلاش کارکنان برای توأم نمودن فضای کاری با معنویت ایراد نمودند. تصاویر ...

 

تقدیر از فعالان امر اقامه نماز جماعت شبکه بهداشت و درمان بوانات

به پاس زحمات و تلاشهای خالصانه همکاران دست اندر کار در امر اقامه نماز جماعت، موذنین و هامیان مالی و معنوی ستاد اقامه نماز شبکه بهداشت و درمان، طی مراسمی با حضور حجت الاسلام خسروی امام جماعت نماز خانه شبکه و ریاست شبکه بهداشت و عده ای از همکاران با اهداء تقدیر نامه همراه با هدیه ای ناچیز از فعالیت های آنان در سال 92  تقدیر به عمل آمد. تصاویر ...

 

تبریک ازدواج مزدوجین همکار در شبکه بهداشت و درمان بوانات

حجت الاسلام حاج آقا خسروی مبلّغ و امام جماعت شبکه بهداشت و درمان بوانات ضمن تبریک پیوند زناشویی زوجین همکار در شبکه، هدایایی نیز به رسم یادبود به آنها اهداء نمود. ایشان هر روز هفته دقایقی مابین نماز ظهرین به بیان مسائل شرعی، اخلاقی، تربیتی و خانوادگی می پردازند که مورد استقبال نمازگزاران جماعت گردیده است. تصاویر ...

 

اقامه نماز جماعت در نمازخانه مرکز بهداشتی درمانی مزایجان

امام جمعه محترم بخش مزایجان به اتفاق سرپرست شبکه بهداشت و درمان بوانات در روز چهارم دی ماه در جمع کارکنان مرکز بهداشتی درمانی مزایجان حضور یافتند و پس از استماع نظرات مسئولین درمانگاه در خصوص مسائل و مشکلات بهداشتی درمانی آن مرکز و راهکارهای بهبود خدمت رسانی به نیازمندان درمان، با حضور کارکنان آن مجموعه نماز جماعت را اقامه نمودند. تصاویر ...

 

اقامه نماز جماعت در نمازخانه شبکه بهداشت و درمان بوانات با حضور رابطین نماز ادارات شهرستان

شبکه بهداشت و درمان بوانات روز یکشنبه مورخ 10/09/92 میزبان نماز جماعت رابطین نماز ادارات شهرستان بود. در این فریضه معنوی که به امامت امام جمعه محترم شهرستان برگزار شد علاوه بر کارکنان شبکه بهداشت و درمان، قریب 20 نفر از رابطین اقامه نماز ادارات نیز شرکت داشتند. لازم به ذکر است که اکثر رابطین نماز، رؤسای محترم ادارات یا معاونین آنها می باشند که این امر می تواند در جذب و توجه دادن کارکنان مجموعه های تحت امر و مشارکت گسترده تر در این برنامه مؤکد معصومین علیهماالسلام مؤثر واقع شود. تصاویر ....

 

تجهیز نماز خانه مرکز بهداشتی درمانی بخش مزایجان بوانات

با پیگیری های انجام شده و مساعدت خوب ستاد اقامه نماز دانشگاه، در روز دوشنبه مورخ 11/09/92 با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان، تجهیزات و کالاهای مورد نیاز نمازخانه مرکز بهداشتی درمانی مزایجان مستقر و این نمازخانه مورد بهره برداری قرار گرفت. احداث نمازخانه مذکور از سال 89  از اعتبارات ستاد اقامه نماز دانشگاه شروع و در سال 91 پایان پذیرفت و در آذرماه سال 92 نیز تجهیز گردید. تصاویر ....

 

فعالیتهای اقامه نماز- نیمه اول سال 92

حضور فعال کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانات در همایش بصیرتی 9 دی

کارکنان شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان بوانات همگام با پرسنل سایر ادارات شهرستان در همایش بصیرتی 9 دی ماه در حسینه امام صادق (ع) سوریان شرکت نمودند. امام جمعه شهر ابهر، سخنران مدعو این همایش ضمن بیان جایگاه ولایت ائمه معصوم علیهم السلام و ارتباط آن با ولایت فقیه، به ریشه یابی علل فتنه سال 88 پرداخته و از عاملان و سران فتنه و فریب خوردگان و حرمت شکنان واقعه عاشورا در سال 88 انتقاد نمودند. ایشان از ولایتمداری مردم شهرستان تقدیر نموده و توصیه هایی در خصوص پیوند با ولایت بیان نمودند. تصاویر ...

حضور کارکنان زن شبکه بهداشت و درمان بوانات در جوار مزار شهید گمنام در هفته زن

به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت آسمانی دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه سلام الله علیها و هفته زن، تعدادی از کارکنان زن شاغل در شبکه بهداشت و درمان بوانات ساعت 7 صبح روز سه شنبه 02/02/93 با قرائت زیارت عاشورا و فاتحه خوانی در جوار مزار شهید گمنام، به خون پاک همه شهدا از صدر اسلام تا کنون و جانفشانی های آنان ادای احترام کردند. تصاویر ...

برگزاری آزمون کتبی جشنواره سراسری قرآن و عترت در شبکه بهداشت بوانات

کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانات در آزمون کتبی نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمودند. این آزمون در دوبخش قرآن (شامل سه رشته ترجمه و مفردات قرآنی، آشنایی با مفاهیم قرآنی، قرآن شناسی) و عترت (در رشته های سيره معصومين)ع(، آشنايي با احاديث، ادعيه و احكام) رأس ساعت 15:00 روزهای شنبه مورخ 13/02/93 و چهارشنبه 17/02/93 همزمان با سایر شهرستان های استان در سالن شماره 2 شبکه بهداشت و درمان بوانات با حضور بیش از 15 نفر از کارکنان مجموعه برگزار گردید و شرکت کنندگان در این مسابقات با سایر کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به رقابت پرداختند. تصاویر ...

 

حضور رئیس محترم دانشگاه در جمع کارکنان شبکه بهداشت و درمان و  بیمارستان بوانات

رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی فارس در روز پانزدهم بهمن ماه 92 جهت افتتاح منطقه بهداشت و درمان بخش سرچهان در شهرستان حضور یافتند و قبل از برنامه افتتاح از شبکه بهداشت و درمان بوانات و بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) بازدید به عمل آورده و ضمن حضور بین کارکنان، از تمام واحدهای ستادی و پشتیبانی سرکشی نموده و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفتند. ایشان ضمن بازدید به سؤال یکی از مراجعین معترض در خصوص پزشک خانواده با سعه صدر پاسخ داده و ایشان را قانع نمودند. تصاویر ...

 

برگزاری اولین جلسه پرسش و پاسخ کارکنان با سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان

اولین جلسه پرسش و پاسخ کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوانات با سرپرست جدید شبکه در روز شنبه سوم اسفند ماه 92 پس از تلاوت آیات گهربار الهی در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد. طی این جلسه دو ساعته دکتر طباطبایی سرپرست شبکه در نشستی صمیمانه ضمن پاسخگویی به سؤالات همکاران در حیطه های مختلف، قول مساعد دادند تمام تلاش و همت خود را جهت حل مشکلات همکاران که زیمنه ساز ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی درمانی مردم شهرستان می گردد به کار گیرند. تصاویر ...

 

سرکشی از خانواده معظم شهدا با حضور امام جماعت شبکه و معاون فرماندار و تنی چند از مسئولین ادارات

به منظور تجلیل و تکریم خانواده معظم شهدا و قدرشناسی از ثمره خون شهدا، در ایام دهه فجر انقلاب با حضور معاون فرماندار، حجت الاسلام خسروی امام جماعت شبکه و تنی چند از مسئولین بنیاد شهید و سایر ادارات شهرستان از خانواده معظم چند شهید بزرگوار دیدار به عمل آمد. تصاویر ...

 

ملاقات امام جمعه شهرستان، امام جماعت شبکه، ریاست و جمعی از پرسنل شبکه از همکار سانحه دیده ... تصاویر مربوطه

با هماهنگی واحد فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات در  روز سه شنبه مورخ 30/07/92 به اتفاق حجت الاسلام و المسلمین زارع امام جمعه محترم شهرستان، حجت الاسلام و المسلمین خسروی امام جماعت محترم شبکه، دکتر ایزدی رئیس محترم شبکه و جمعی از پرسنل در جهت ترویج سنت حسنه و توصیه مؤکد پیامبر بزرگوار اسلام مبنی بر ملاقات با بیماران، از آقای مجید لطیف پرسنل واحد بهداشت محیط شبکه، در منزل ملاقات به عمل آمد و همگی بازگشت سلامت کامل ایشان را از خداوند متعال طلب نمودند. آقای لطیف دو هفته قبل در اثر سانحه رانندگی به شدت دچار مصدومیت شده بودند.

 

 

 

 

 

واحد فرهنگی شبکه بهداشت و درمان بوانات

تلفن مرکز تلفن : 2-44402181 داخلی 111

 


 

آمار سایت

بازدید امروز : 1
بازدید دیروز: 1
بازدید دوروز پیش: 0
بازدید کل: 4014
بازدید کل سایت: 3184469
بازدیدکنندگان برخط: 1
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-7-17 13:44        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ