به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوانات:
حضور هیات رئیسه دانشگاه در شهرستان بوانات
اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سفر نظارتی خود به شهرستان بوانات رفتند. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوانات، دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه و هیات همراه، عازم شهرستان بوانات شده و با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت جیان، مرکز خدمات جامع سلامت مهر و بیمارستان ولی عصر(عج)از نحوه خدمات رسانی، پیشرفت پروژه ها و ...
اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سفر نظارتی خود به شهرستان بوانات رفتند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوانات، دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه و هیات همراه، عازم شهرستان بوانات شده و با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت جیان، مرکز خدمات جامع سلامت مهر و بیمارستان ولی عصر(عج)از نحوه خدمات رسانی، پیشرفت پروژه ها  و روند اجرای بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت را پایش کردند.

دکتر بهادر در بازدید از مرکز جیان، در گفت و گو با پزشک خانواده و کارشناسان این مرکز، فرآیندهای مراقبت از نوزادان و کودکان، مراقبت از مادران باردار، واکسیناسیون و نحوه نگهداری از واکسن و دارو در این مرکز را مورد ارزیابی قرار داد.

 

 

این مرکز خدمات جامع سلامت، با حضور پزشک خانواده، مراقب سلامت و کارشناسان سلامت، به چهار هزار و 451 نفر از جمعیت بوانات ارائه خدمت می کند و علاوه بر یک پایگاه سلامت، خانه بهداشت جشنیان و خانه بهداشت دیده بانکی را نیز تحت پوشش دارد.

در ادامه این بازدید، دکتر بهادر، رئیس دانشگاه با همراهی مهندس «علی محمودی» فرماندار بوانات، همچنین جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه، از پروژه ساخت مرکز خدمات جامع سلامت مهر بوانات دیدن کرد.

دکتر بهادر در این بازدید با اشاره به برنامه های دوره ای مسوولان دانشگاه از شهرستان های استان فارس، نظارت بر روند پیشبرد پروژه های عمرانی سلامت را از مهم ترین اهدف این برنامه عنوان کرد.

لازم به ذکر است،این پروژه سلامت، با 773مترمربع زیربنا، تاکنون 65درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

 

در ادامه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بوانات بازدید کرد.

در این بازدید ضمن حضور در بخش های مختلف این بیمارستان، نظیر بستری، اتفاقات، زنان، و دیالیز، از بیماران عیادت کرد.

نوبت های کاری پزشکان و تیم درمانی، فرآیند انجام آزمایش های پزشکی، نحوه مراقبت از بیماران دیالیزی و فرآیندهای مربوط به تزریق خون و فرآورده های خونی، از جمله نکات مورد بررسی در این بازدید بود.

در پایان، نشست هم اندیشی با فرماندار و عضو شورای اسلامی شهر بوانات با هدف بررسی راهکارهای توسعه خدمات سلامت، آخرین برنامه این سفر یک روزه بود.

 

راهکارهای جلب مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت، تامین نیروی انسانی، افزایش ماندگاری پزشکان، توسعه خدمات اورژانس، فرآیندهای اعزام بیمار، سنجه های اعتباربخشی، مدیریت صحیح آزمایش های تشخیصی، خدمات کلینیک تخصصی، بهسازی و نوسازی بیمارستان و تجهیزات پزشکی و تاسیساتی، از مهم ترین محورهای این نشست هم اندیشی بود.

 

این نشست با حضور دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهندس «علی محمودی» فرماندار بوانات، دکتر«عبدالرسول همتی» معاون بهداشت، دکتر «مهرداد شریفی» معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان، دکتر «علیرضا صحراگرد» مشاور رییس دانشگاه و رییس حوزه ریاست، دکتر «عبدالحسین فرح بخش» مدیر حراست دانشگاه، دکتر «سالار خواجه پور» مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه، دکتر «مهدی خسروی » مشاور و جانشین معاون غذا و دارو و «منصور کاظمی» عضو شورای اسلامی بوانات، برگزار شد.

تاریخ:
1398/06/02
تعداد بازدید:
373
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal