تاریخچه

تاریخچه شبکه بهداشت و درمان بوانات

شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوانات بعد از تصویب در بهمن ماه 1374 از اول سال 1375 با تشکیلات شبکه که دارای 7 مرکز بهداشتی درمانی که 2 مرکز آن شهری و روستایی( سوریان و جیان ) و 5 مرکز روستایی ( مزایجان، باغ صفا ،کره ای، حسامی ،توجردی ) به همراه واحد های ستادی به عنوان مرکز بهداشت و مرکز فوریت های پزشکی حضرت ولی عصر ( عج ) شروع به کار نموده است ، که در سال 1380پایگاه اورژانس 115 شهری به این تشکیلات افزوده شده است.

قبل از سال 1374 امور بهداشتی و درمانی بوانات تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده بوده که بصورت نمایندگی بهداری آباده اداره می شده است. سابقه اداره این امور بصورت کلاسیک و اداری در بوانات طولانی بوده ، بطوریکه بعضی از مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان با قدمتی حدود چهل سال ارائه خدمت می نمایند. با گذشت زمان در راستای خدمات بهتر و بیشتر شاخص های بهداشتی و درمانی و امور اداری عمرانی به سمت وضعیت مطلوبتری حرکت نموده اند.

در سال 93 بعد از شروع به کار منطقه بهداشت و درمان سرچهان مراکز بهداشتی درمانی باغصفا،کره ای، حسامی و توجردی از شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوانات جدا شدند. شبکه بهداشت و درمان بوانات در حال حاضر دارای 4 مرکز خدمات جامع سلامت که 3 مرکز آن شهری - روستایی( سوریان ، جیان و مزایجان) و یک مرکز روستایی ( سروستان ) می باشد.

تاریخ به روز رسانی:
1400/09/27
تعداد بازدید:
2116
Powered by DorsaPortal